Dlaczego warto zostać wolontariuszem? - Praca Łomża

Dlaczego warto zostać wolontariuszem?

Zatrudnienie w Łomży / Organizacje Pożytku Publicznego / Dlaczego warto zostać wolontariuszem?

Dlaczego warto zostać wolontariuszem?

Na terenie Łomży działa wiele fundacji oraz stowarzyszeń. Organizacje Pożytku Publicznego zajmują się nie tylko działalnością charytatywną, ale mogą też udzielać pomocy prawnej, prowadzić działalność na rzecz integracji cudzoziemców lub mniejszości etnicznych. Zadaniem OPP bywa także promocja zatrudnienia i aktywizacji zawodowej osób pozostających bez pracy oraz osób zagrożonych wykluczeniem zawodowym. Tego typu organizacje mogą też prowadzić działalność m.in. na rzecz dzieci i młodzieży, osób niepełnosprawnych czy równych praw kobiet i mężczyzn.

Mieszkańcy Łomży, którzy chcieliby zaangażować się społecznie, powinni wziąć pod uwagę uczestnictwo w wolontariacie. Wolontariuszem może zostać praktycznie każdy – nie ma znaczenia wiek, płeć, status społeczny czy poziom wykształcenia. Wiadomo, że praca w Łomży świadczona w ramach wolontariatu jest bezpłatna, ale mimo wszystko daje wiele profitów.

Po pierwsze, wolontariat to szansa, żeby zmieniać rzeczywistość na lepszą. Wolontariusze mają możliwość poznawania wielu ciekawych ludzi i rozwijania swoich pasji. W końcu wiele organizacji pożytku publicznego zajmuje się np. promocją kultury.

Działalność społeczna to szansa dla młodzieży, która nie ma doświadczenia zawodowego. Praca w ramach wolontariatu w Łomży to dla wielu osób sposób na zdobycie cennych, praktycznych umiejętności w pracy biurowej, organizowaniu imprez masowych czy zbiórek na rzecz potrzebujących. Dzięki wolontariatowi można zyskać na pewności siebie, rozwoju osobistym i budowaniu nowych kontaktów. Przeważnie tego typu praca pozwala również na poznanie kultury organizacyjnej, sprawdzenie się w pracy zespołowej i przetestowanie swoich umiejętności miękkich.

Ponadto korzyścią, jaką daje wolontariat, mogą być też wejściówki na koncerty, czy inne wydarzenia kulturalne. Praca wolontariusza to dla wielu osób niezapomniana przygoda, możliwość poznania niesamowitych ludzi. Warto pamiętać o tym, że jest to okazja do tego, aby się wykazać, a w fundacjach czy stowarzyszeniach zatrudniani się również pełnoetatowi pracownicy.

author
Grzegorz

Zostaw komenatrz