Rowerem do pracy - Praca Łomża

Rowerem do pracy

Zatrudnienie w Łomży / Inwestycje / Rowerem do pracy

Rowerem do pracy

Władze miasta opowiedziały się za pomysłem uruchomienia komunikacji rowerowej. Początkowo przedsięwzięcie wymagało nakładów w wysokości 160 tysięcy złotych. Budowę kolejnych stacji mają finansować partnerzy projektu, w tym spółdzielnie mieszkaniowe, spółki miejskie oraz lokalni przedsiębiorcy.

Pilotażowy projekt umożliwia zarezerwowanie, wypożyczenie i zwrot roweru miejskiego za pomocą aplikacji mobilnej. System jest bardzo prosty i intuicyjny. Stacje rowerowe znajdują się w strategicznych punktach miasta, a z czasem będzie ich powstawać coraz więcej.

Zalety rowerów publicznych

Systemy komunikacji jednośladowej początkowo powstawały w największych polskich miastach. Z czasem pomysł zaczęto wdrażać również w mniejszych miejscowościach. Jak na razie, komunikacja rowerowa cieszy się wszędzie dużym zainteresowaniem. Mieszkańcy Łomży również docenili tę inwestycję.

Korzyści, jakie daje system rowerów miejskich to m.in. zmniejszenie zatłoczenia i poprawa stanu powietrza. Podróżowanie rowerem może być szybsze niż autem (jeśli samochodem mamy do pokonania wyjątkowo zakorkowaną trasę), a do tego koszty są dużo niższe. Obecność rowerów publicznych przyczynia się także do poprawy wizerunku miasta oraz infrastruktury rowerowej. Taka forma przemieszczania się po mieście ma pozytywny wpływ na lokalną gospodarkę i na zdrowie mieszkańców.

Na pewno przynajmniej wiosenną czy letnią porą, warto przesiąść się z samochodu lub z autobusu na rower. Nawet jeśli nie mamy własnego sprzętu, to zawsze można skorzystać z rowerów publicznych. Korzyści są nieocenione. Przesiadka na rower dobrze wpłynie na środowisko naturalne i na zdrowie. To ekologiczne rozwiązanie przewyższa autobusy również, dzięki temu, że nie trzeba czekać na przystankach…

Zawody dla rowerzystów

Osoby, które uwielbiają jeździć na rowerze, a szukają pracy w Łomży, powinny rozejrzeć się za wakatami na takich stanowiskach jak kurier, dostawca czy listonosz. Oczywiście cechą tego rodzaju zajęcia bywa sezonowość, a mało który pracownik chce jeździć rowerem również w zimie. Zatrudnienie w Łomży jako dostawca czy kurier to dobra opcja jako praca na wakacje dla ucznia lub studenta.

author
Grzegorz

Zostaw komenatrz