4 praktyczne porady, które pomogą stworzyć mocne CV - Praca Łomża

4 praktyczne porady, które pomogą stworzyć mocne CV

Zatrudnienie w Łomży / Barometr zawodów, bezrobocie w Łomży / 4 praktyczne porady, które pomogą stworzyć mocne CV

4 praktyczne porady, które pomogą stworzyć mocne CV

Jeśli oczekujesz zaproszeń na rozmowy kwalifikacyjne, to  najpierw musisz skoncentrować się na poprawnym napisaniu dokumentów aplikacyjnych. CV to wizytówka każdego kandydata i sposób na zrobienie pierwszego wrażenia. Jakie zatem zasady obwiązują przy redagowaniu życiorysu zawodowego?

  1. Dopasowanie do ogłoszenia rekrutacyjnego

Nic nie obliguje nas do tego, aby w życiorysie zawodowym opisywać wszystkie swoje doświadczenia i umiejętności. Powinniśmy za to skupić się na tych sukcesach, które mogą przydać się na stanowisku, na które aplikujemy. Doświadczenia, które nie mają związku z daną pracą w Łomży, można sobie darować. Pamiętajmy, że liczy się indywidualne podejście, a krokiem do stworzenia idealnego CV pozostaje analiza oferty pracy, w tym przede wszystkim uważne zapoznanie się z oczekiwaniami potencjalnego pracodawcy.

  1. Forma

Życiorys zawodowy należy podzielić na sekcje lub akapity w ten sposób, aby rekruter mógł szybko znaleźć interesujące go informacje. CV musi być przejrzyste, a w tym pomogą wypunktowania oraz  pogrubienia. Popularnym trendem jest obecnie opisywanie poziomu zaawansowania języków obcych czy programów komputerowych za pomocą skali lub procentów.

  1. Zdjęcie

Po pierwsze, pamiętajmy o tym, żeby zdjęcie miało właściwy rozmiar i jakość. Fotografia w CV powinna przedstawiać twarz i ramiona kandydata. Najlepiej, żeby tło było jasne (szare lub białe). W zakresie ubioru zdania są podzielone, gdyż wiele zależy od charakteru pracy, o jaką się ubiegamy.

  1. Cel i podsumowanie zawodowe

Dzięki tego typu punktom, pracodawca widzi, że kandydat konsekwentnie planuje karierę, a jego aplikacja na dane stanowisko to nie dzieło przypadku.

CV to nie wszystko…

Dobre CV, które zagwarantuje zaproszenia na rozmowy o pracę w Łomży, musi być czytelne i precyzyjnie. Bez umiejętnej selekcji informacji nie uda nam się stworzyć ciekawego, przystępnego w odbiorze dokumentu. Aby uwiarygodnić swoje osiągnięcia, możemy załączyć do życiorysu zawodowego portfolio lub certyfikaty językowe.

author
Grzegorz

Zostaw komenatrz