Jak zwiększyć wydajność pracownika? - Praca Łomża

Jak zwiększyć wydajność pracownika?

Zatrudnienie w Łomży / Barometr zawodów, bezrobocie w Łomży / Jak zwiększyć wydajność pracownika?

Jak zwiększyć wydajność pracownika?

Każdy kierownik chciałby, aby jego podwładni pracowali chętnie i efektywnie. Jednak nie zawsze jest to takie proste, a oczekiwania pracowników rosną. Aby praca szła sprawnie, potrzebne jest zaangażowanie obu stron.

W jaki sposób pracodawca może wpłynąć na wydajność swojego zespołu? Oto porady dla szefów:

 • Większa motywacja
  Dla większości najlepszym „kopem” jest zastrzyk gotówki. Przemyśl temat dodatku motywacyjnego czy premii, dzięki której pracownik naprawdę odczuje, że opłaca się starać. Poza tym, aby nie odchodzili najlepsi, wynagrodzenie powinno być konkurencyjne. A może warto zainwestować w świadczenia pozapłacowe, takie jak np. wejściówki do kina czy karnety na siłownię? Inni bardziej docenią dofinansowanie przejazdów lub wczasów pod gruszą.
 • Zadbaj o dobrą atmosferę
  Jeśli w firmie panuje luźna, niemalże rodzinna atmosfera, to znak, że pracownik nie będzie bał się porozmawiać o problemach czy przyznać się do błędu. Lepiej być partnerem dla podwładnych niż szefem despotą – taki kierownik nigdy nie zdobędzie zaufania. Do tego będzie niepotrzebnie stresować pracowników.
 • Nie szczędź słów pochwały
  Sporo pracowników przyznaje, że rosną im skrzydła, jeśli czują się doceniani.
 • Daj perspektywy na przyszłość
  Wiadomo, że kandydaci do pracy w Łomży zwracają również uwagę na perspektywy rozwoju w strukturach firmy. Awans, podwyżka, nowe wyznania i szkolenia – to wszystko interesuje ambitnych pracowników.
 • Work life balance
  Przestrzeganie regulacji dotyczących przerw w pracy oraz urlopu wypoczynkowego to podstawa. Niestety nadal można spotkać się ze zjawiskiem polegającym na tym, że pracownicy nie chcą narazić się szefostwu biorąc L4, gdy źle się czują.

Równowaga między pracą a życiem prywatnym to podstawa dla każdego szczęśliwego człowieka i wydajnego pracownika. Jeśli jesteś szefem, to nie dopuść do tego, by Twoi podwładni zaniedbywali zdrowie lub życie rodzinne – nie powinieneś oczekiwać, że pracownik będzie na każde zawołanie. Osoby, które mają wrażenie, że są wykorzystywane, prędzej czy później zaczną szukać nowej pracy w Łomży.

author
Grzegorz

Zostaw komenatrz